Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Muzikinis festivalis 2019

     Lapkričio 28-tą dieną Kalvarijos savivaldybės kultūros centre vyko Kalvarijos socialinės globos namų jau septintus metus organizuojamas respublikinis muzikinis festivalis "Duetai".
     Į šventę visus atvykusius svečius sveikino Kalvarijos socialinės globos namų direktorė Nomeda Zavickaitė, Kalvarijos seniūnijos seniūnė Irena Abraitienė ir Kalvarijos savivaldybės administracijos Socialinių reikalų skyriaus vedėja Nijolė Silickienė.
     Renginį pradėjo Kalvarijos socialinės globos namų duetas, Jelena ir Gintaras, daina "Auksinės vasaros". Į sceną buvo pakviestos šiais metais festivalyje dalyvavusios komandos iš Suvalkijos, Ilguvos, Veisiejų, Adakavo, Didvyžių ir Kalvarijos socialinės globos namų.
     Kadangi duetas, tai muzikinio kūrinio atlikimas dviem balsais ar instrumentais, visa tai puikiai pademonstravo  Kalvarijos meno mokyklos mokinės Karolina Masionytė ir Skaistė Bieliauskaitė,  atlikdamos Lauros Remeikienės dainą ,,Tiek spalvų, tiek žiedų" (vadovė Dalia Kerevičienė), o Kalvarijos meno mokyklos mokytojos metodininkės Regina Mačiulskienė ir Sigita Maldžiūtė-Valaitienė dar vieną kūrinį atliko dviem instrumentais: kanklėmis ir akordionu.                       
     Muzikinius gebėjimus ir žinias atskleidė kiekviena globos namų komanda atlikdama užduotis: klausėsi dainų ir turėjo įvardyti duetus, atliekančius šias dainas, dainų pavadinimus, su multimedijos pagalba demonstruojamų šeimos duetų pavardes ir vardus bei girdimus muzikiniuose kūriniuose instrumentus.
     Kol komandos ruošėsi namų darbų pristatymui, žiūrovai galėjo prisiminti skaidrėse rodomose nuotraukose visas muzikinio festivalio akimirkas nuo 2013 metų.
     Dalyviai stebino žiūrovus išradingumu ir kūrybingumu, savo vokaliniais, bei aktorinius gebėjimais, pristatydami namų darbus.  Pasirodymus stebėjo ir vertino komisija, kurią sudarė socialinės globos įstaigų darbuotojai. Komisijos nariai apdovanojo dalyvius atminimo statulėlėmis bei padėkos raštais, kiekvienam iš jų paspaudė rankas ir padėkojo už puikų laiką ir gerą nuotaiką.
    Po muzikinių varžytuvių visi globos namų atstovai buvo pakviesti pasidalinti įspūdžiais, atsipalaiduoti bei grojant gyvai muzikai pasišokti, pasilinksminti ir pabendrauti.                Muzika veikia mūsų sielą, psichikos sveikatą, savijautą, nuplauna nuo sielos kasdieninio gyvenimo dulkes.   Renginio metu buvo ne tik atskleidžiami globos namų gyventojų talentai ir gebėjimai, bet ir ugdomos negalią turinčių žmonių komunikavimo, socialinės, meninės ir kultūrinės kompetencijos, sudaromos išskirtines sąlygos negalią turintiems išreikšti save, pajusti savo vertę, skatinamas socialinių globos namų kultūrinis bendruomeniškumas. Tokiu būdu stengiamasi keisti visuomenės nuomonę apie negalią turinčių žmonių galimybes, stiprinti integraciją.  Ši šventė vienija negalią turinčių žmonių bendruomenę visoje Lietuvoje.                     
    Respublikinis muzikinis festivalis "Duetai" nevyktų be mūsų nuolatinių rėmėjų: Kalvarijos kultūros centro, UAB ,,Kalvarijos statyba", Mažeikių mėsinės, „Mantingos" labdaros ir paramos fondo, Kalvarijos meno mokyklos.