Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Foto darbų paroda "Šešėliai"

     Spalio 2 d. Kalvarijos socialinės globos namų gyventojai vyko į Marijampolės Spalio 2 -tą dieną Kalvarijos socialinės globos namų gyventojai vyko į Marijampolės Draugystės bibliotekoje eksponuojamos fotodarbų parodos „Šešėliai" atidarymą, kurį pradėjo mūsų įstaigos direktorė Nomeda Zavickaitė ir bibliotekos vedėja Danutė Lukšienė.
     Fotografijos būrelio vadovas Saulius Damininaitis šešerius metus ruošia kartu su gyventojais įvairiomis temomis fotodarbų parodas.
     Fotografija - tai tylus menas. Nuotraukoje sustoja laikas, o užfiksuotos akimirkos išlieka. Šioje parodoje kiekviena nuotrauka pulsuoja vis kitokią emociją ir pasakoja vis kitokią istoriją. Daugelyje nuotraukų matome ne tik užfiksuotą akimirką, bet ir užfiksuotą jausmą. Tad galima sakyti, kad fotografija  padeda pamatyti tai, ko dažniausiai mes net nepastebime akimis.
     Įdomi ir originali pasirinkta parodos tema „Šešėliai" Mes žinome, kad šešėlis - tai tamsus iš priešingos pusės apšviesto daikto atvaizdas. Pagal šešėlį galima matuoti laiką. Žemei sukantis apie savo ašį, Saulės apšviestų daiktų metami šešėliai juda, keičiasi jų ilgis. Tai buvo pastebėta prieš tūkstančius metų ir panaudota laikui matuoti. Tokie laikrodžiai vadinami saulės laikrodžiais.
     Visiems buvo priminta, kad apie šešėlius taip pat yra patarlių, priežodžių ir eilėraščių.
     Vienoje kūrybinėje erdvėje visi pasinėrėme į muzikos garsų, fotografijos vaizdų ir poetinių žodžių pasaulį. Eiles apie šešėlius perskaitė mūsų gyventojos Joana ir Jolanta, o savo kūrybos muzika mus žavėjo Brigita Gintautaitė. Ji atliko šiuos kūrinius: „Pasakų miestas" „Paprastumas" (eilės ir muzika autorės), dainą „Valandos" ( B. Brazdžionio žodžiai, muzika autorės). 
     Renginys buvo labai šaunus, tarp susirinkusiųjų vyravo gera nuotaika. Mūsų tikslas ir buvo pasiekti žiūrovo sielą, sukelti emocijas, padėti  gyventojams  geriau pažinti fotografiją, pajusti meno grožį.