Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aš ir mano baimės

    Lapkričio 9-tą dieną Kalvarijos globos namuose vyko paskaita „Aš ir mano baimės", kurią skaitė Vilkaviškio vyskupijos Carito Kalvarijos dienos centro socialinė darbuotoja Karolina Jašinskaitė.
    Pasak K. Jašinskaitės, kiekvienas žmogus turi baimių. Vieniems baimės tai epizodinis mažas nepatogumas, kuris neįtakoja kasdienio gyvenimo, o kitų baimės yra fobijos.  Fobija yra rimta psichologinė problema, kurią išspręsti gali tik profesionalai - psichiatrai, psichologai ar psichoterapeutai. Paskaitos lektorė kartus su psichologe Jelena Kazlauzkiene aktyviai atsakinėjo į dalyviams iškilusius klausimus ir dalino patarimus kaip tvarkytis su savo baimėmis, kur kreiptis, jei kamuoja fobijos. Globos namų gyventojai turėjo puikią galimybę sužinoti, kas padeda sumažinti baimę, kaip sau padėti gyventi kokybišką gyvenimą.           
    Turėti baimės jausmą yra tas pats, ką turėti savisaugą, todėl nereikėtų vengti ar norėto jo atsikratyti. Išmokime susidraugauti su savo emocijomis ir jausmais, nes visi jie yra žmogui reikalingi.