Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Šokio diena

     Balandžio 29-tą dieną Kalvarijos socialinės globos namuose kartu su Kalvarijos savivaldybės kultūros centro lietuvių liaudies šokio kolektyvu „Jurginėlis", (vadovė Loreta Vasikonytė ) vyko Tarptautinė šokio diena. Ši šventė švenčiama nuo 1982 metų. Ji sutapatinama su prancūzų balitmeisterio Žano Žoržo Novelio gimtadieniu, kuris buvo šiuolaikinio baleto „tėvas", tačiau šokio menas išsirutuliojo iš liaudiškų apeigų. Šokis tapo malonumas, pramoga, scenos menas, skirtas išreikšti emocijas.
     „Jurginėlis" šventę pradėjo tradiciniu lietuvių liaudies šokiu „Kepurinė". Nuo seno garbingus svečius sutikdavo šokiu su šiaudinėmis skrybėlėmis. Švytėdamos auksinių varpų spalva jos simbolizuodavo saulę, derliaus gausą. Nė viena šventė neapsieidavo be polkų, todėl merginos sušoko „Linksmapolkę" ir „Sadūnų polką".           
     Šventė baigėsi gyventojų mokymu naujų šokių „Gransveras" ir „A ram zam zam".           
     Šokis leidžia išlaisvinti užslopintus jausmus, lavina kūną, jo galimybių supratimą, lavina koordinaciją ir harmoningą judesių atlikimą, gerindamas fizinę ir emocinę sveikatą. Taip pat šokis formuoja teigiamą požiūrį į savo kūną ir pagerina savęs vertinimą, lavina bendravimo ir socialinius įgūdžius, padeda įveikti bendravimo sunkumus