Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Išvyka į VŠĮ „Mindrają“

     Spalio 4-tą dieną Kalvarijos socialinės globos namų gyventojai vyko į VŠĮ „Mindrają" gyvūnų globos namus, esančius Marijampolės sav. Uosinės kaime.  Šią dieną minima   Pasaulinė gyvūnų diena, skatinanti pažvelgti į mūsų pasaulio gyvąją gamtą, įvertinti, kokie ypatingi gyvūnai gyvena laukinėje, sparčiai nykstančioje, gamtoje, bei šalia mūsų, daugelio namuose.
     Gyventojai šiai dienai ruošėsi piešdami ir spalvydami jų mėgstamus gyvūnus: šunelius, kačiukus ir kt., suorganizuodami kūrybingą parodėlę, kuria buvo galima gėrėtis dar ne vieną dieną.  Visa socialinės globos namų bendruomenė aukojo pinigus šunelių ir kačiukų maistui bei kitoms jiems reikalingoms priemonėms. Kai kurie atnešė gyvūnų maisto iš namų.
    Iš pat ryto dalis gyventojų kartu su užimtumo specialiste ir soc. darbuotoja išvyko į gyvūnų globos namus. Pripirkę maisto ir būtiniausių priežiūros priemonių be šeimininkų augantiems gyvūnams, atvykome į „Mindrają". Ten šiuo metu yra priglausta maždaug 60 šunų, kurie neteko savo šeimininkų ir 15 kačių. Visi jie gailiom ir viltingom akim sutinka ir palydi kiekvieną apsilankiusįjį, tikėdamiesi, kad juos priglaus. Įstaigos darbuotojas supažindino su gyvūnų globos namuose esančiais gyventojais: šuniukais ir kačiukais. Sužinojome, kad gyvūnams trūksta visko: nuo maisto iki kraiko ir būtiniausių priežiūros priemonių, tačiau išsiversti be pašaro - sudėtingiausia. Kasdien maisto sunaudojama nuo kelių iki keliolikos kilogramų. Ir todėl nenorėdami likti abejingais gyvūnų likimui prisijungėme ir mes prie beglobių akcijos ir maistu parėmėme keturkojus draugus. Juk gyvūnai, kaip ir mes, turi teisę niekada nejausti alkio ir troškulio, nepatogumo, baimės, skausmo ir kančios.
    Pasidžiaugę šuneliais ir kačiukais, supratę, kad gyvūnams mes turime būti dėkingi už jų svarbą mūsų gyvenime suteikiant daugiau spalvų, džiaugsmo ir prasmės, sugrįžome namo. Tokios kasmetinės išvykos į gyvūnų globos namus skatina abipusę žmogaus ir gyvūno draugystę, moko rūpintis kitais.