Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

,,Tarptautinės neįgaliųjų žmonių dienos proga – koncertas su žvaigždėmis „Stiprus, kai tu šalia“

   Gruodžio 2 d. Rokiškio kultūros centre vyko tradicinė, jau septyniolikta, Socialinės globos įstaigų menų diena ,,Stiprus kai tu šalia", skirta tarptautinei neįgaliųjų dienai paminėti.
   Renginio dalyvius bei susirinkusius svečius sveikino Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas, Seimo nariai Raimundas Martinėlis ir Jonas Jarutis, Socialinės aprėpties departamento direktorė Violeta Toleikienė ir kiti. Šventėje dalyvavo svečiai iš penkiolikos globos įstaigų: Zarasų, Lavėnų, Visagino, Strėvininkų, Jotainių, Kupiškio, Kalvarijos, Obelių, Linkuvos, Aukštelkės, Veisiejų, Prūdiškių, Jurdaičių, Didvyžių ir Skėmų socialinės globos namų. Scenoje su globos įstaigų gyventojais jau ne pirmą kartą pasirodo kapela ,,Sadūnai", Irena Ulvydaitė, Vladas Kovaliovas ir Indrė Launikonytė, Česlovas Gabalis, Antanas Čapas ir Gerda Stiklickienė. Renginyje taip pat išvydome ir šioje scenoje dar nematytų veidų: Dainių Griesių, Viktoriją Mauručaitę, Astą Pilypaitę, Aleksandrą Ivanauską -Farą, bei kitus gerai pažįstamus atlikėjus.
 Renginio tikslas yra ne tik paminėti Tarptautinę neįgaliųjų dieną, bet ir sudaryti sąlygas neįgaliajam išreikšti save, sustiprinti jų integraciją į visuomenę. Socialinės globos įstaigų menų diena ,,Stiprus kai tu šalia" yra išskirtinė proga profesionaliems atlikėjams pasidalinti savo kūrybine patirtimi su globos namų gyventojais, iš arčiau su jais susipažinti ir padėti atskleisti jų talentus.
 Kalvarijos socialinės globos namų gyventojai renginyje dalyvauja jau penktą kartą. Antrus metus iš eilės kartu su jais į sceną žengia laidų vedėja, viena ryškiausių ,,TV Pagalbos" komandos narių bei atlikėja Gerda Stiklickienė. Kartu su gyventojais ji atliko dvi, visiems gerai žinomas, gana skirtingo žanro dainas. Pirmoji - lyriška, tautiškumu persmelkta G. Paškevičiaus dainą ,,Mano kraštas". Kūrinį pagyvino spalviškai suderinta gyventojų ir atlikėjos apranga, primenanti Lietuvos trispalvę. Antroji - kiek linksmesnė, temperamentingesnė Ingos Valinskienės atliekama daina ,,Žvaigždė", kurios metu gyventojai pademonstravo ne tik vokalinius, bet ir šokio gebėjimus.
  Kalvarijos socialinės globos namų gyventojai renginyje parodo ne tik savo sceninius sugebėjimus, bet ir kasmet įgauna vis daugiau pasitikėjimo savo jėgomis. Jiems tai proga pasisemti nenusakomų emocijų užkulisiuose laukiant savo pasirodymo eilės ir pabendrauti su žinomais atlikėjais bei kitų globos namų gyventojais - plėsti socialinius ryšius. 
NUOTRAUKOS