Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Žvakių gamyba

     Kovo 26 d. Kalvarijos socialinės globos namų gyventojai buvo pakviesti dalyvauti žvakių liejimo edukacinėje pamokoje, kuri vyko  Kalvarijos globos ir užimtumo centre.  Visi  susipažino su vienu seniausiu amatu - žvakių gamyba. Pamokos dalyviai buvo apsupti medumi kvepiančio bičių vaško aromato, turėjo galimybę išlaisvinti ir atpalaiduoti  savo mintis, ištrūkti  iš kasdienės rutinos ir pasinerti į meno pasaulį.
     Edukacinės programos vadovė supažindino dalyvius  su bičių vašku, papasakojo  apie jo naudą sveikatai, kaip teisingai išlydyti korius.  Visi sužinojome, jog lydant  korius turime naudoti  lietaus arba sniego vandenį, nuo jo geriau atsiskiria nešvarumai ir išlydytą vašką aušinti tik lėtai ir aukštame inde.
     Vieni dalyviai mokėsi gaminti žvakę sausuoju būdu - iš vaškuolės. Visi kruopščiai suko žvakeles. Vėliau tapo dizaineriais, kadangi pagamintą žvakę reikėjo dekoruoti ir papuošti įvairiomis juostomis, kaspinais ir  juostelėmis. Kiti gamino žvakes su ledo gabaliukais. Jie susuktą iš vaškuolės žvakę įdėjo į formelę, subėrė aplinkui ledo gabaliukus ir apipylę karštu vašku, laukė kol sustings.   
     Po to visi iš silikono padarytose formose išliejo įvairių žvakelių - siurprizų  iš natūralaus bičių vaško: angeliukų, šuniukų, gėlyčių, arkliukų ir pan.  Kitose mažose formelėse suformavo bitutes, kuriomis papuošė savo žvakes. Pačių pagamintos žvakės  bus ne tik puiki dekoracija, bet ir suteiks šilumos ir jaukumo visų dalyvių namams, o plazdenanti jų liepsna ramina ir nuteikia pakylėtai.