Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Žolinės

     Rugpjūčio 17 dieną vyko Kalvarijos socialinės globos namuose Žolinės (Šv. Mergelės Marijos ėmimo į dangų diena). Žolinė - tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėles (rugiagėles, ramunes, raudonuosius dobilus, aguonas, vėdrynus, čiobrelius, rūtas, diemedžius, linelius, karkliukus, jurginus ir daugybė kitų), vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Mes taip pat vaišinomės kepta duona.
     Žolinių švęsti susirinkdavo visa giminė, kadangi mes esame kaip didelė šeima, susirinkome kartu švęsti žolinių, nes buvo sakoma: „Kas per Žolines neviešės, tas visą gyvenimą nieko neturės" - pabendravome, pasidalinome džiaugsmais ir rūpesčiais.
     Mus palinksminti ir nuotaiką praskaidrinti atvyko Kalvarijos folkloro ansamblis „Bruknyčia", vadovaujamas Romualdos Vasikonienės. Visi pasiklausėme ansamblio atliekamų dainų, pasižiūrėjome smagių šokių, dainavome, grožėjomės pačių surinktų žolynų puokšte, kuri parodė kokia yra stipri, kūrybinga mūsų globos namų bendruomenė.