Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pasaulinė fotografijos diena

     Rugpjūčio 19-oji - Pasaulinė fotografijos diena. Šiandien sunku įsivaizduoti gyvenimą be galimybės įamžinti svarbias akimirkas. Fotografija tapo ne tik meno forma, tačiau ir dominuojančiu informacijos perdavimo šaltiniu, socialių tinklų pagalba dažnai pasiekiamu ne tik artimiesiems, tačiau ir nepažįstamiems iš viso pasaulio. Todėl ir Kalvarijos socialinės globos namų gyventojams buvo surengta fotodarbų paroda „Šešėliai".  Fotografijos būrelio vadovas Saulius Damininaitis šešerius metus ruošia kartu su gyventojais įvairiomis temomis fotodarbų parodas.
     Fotografija - tai tylus menas. Nuotraukoje sustoja laikas, o užfiksuotos akimirkos išlieka. Šioje parodoje kiekviena nuotrauka pulsuoja vis kitokią emociją. Daugelyje nuotraukų matome ne tik užfiksuotą akimirką, bet ir užfiksuotą jausmą. Tad galima sakyti, kad fotografija padeda pamatyti tai, ko dažniausiai mes net nepastebime akimis.      Įdomi ir originali pasirinkta parodos tema „Šešėliai" Mes žinome, kad šešėlis - tai tamsus iš priešingos pusės apšviesto daikto atvaizdas.
     Trumpai buvo supažindinta su fotografijos istorija.  Fotografijos atsiradimo metais laikomi 1839-ieji, kai Džonas Heršelis sukūrė patį fotografijos terminą.   1839 m. pradžioje Lui Žakas Mande Dageras vaizdą išsaugojo ant varinės plokštelės, padengtos sidabru. Tokį būdą jis pavadino dagerotipija. Galiausiai, Viljamas Henri Foksas Talbotas vaizdą išsaugojo ir ant popieriaus, išmirkyto chloruotame sidabre. Lietuvoje pradėjo dirbti tik apie 1854 m. Pagrindinis nuotraukų formatas tuomet buvo 6x9 cm.
     Gyventojai turėjo progą pasinerkime į savitus, paslaptingus pasaulius, realybės ir fantazijos sintezę, kur kiekvienas žmogus tampa įstabiu personažu, o nuotraukos pasakoja įvairias istorijas.