Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pasakų skaitymo popietė

    Kalvarijos socialinės globos namų gyventojai buvo pakviesti į užimtumo kambarį, kur vyko pasakų skaitymo popietė ir visi keliavo į stebuklingą pasakų pasaulį, kuriame gyvena karaliai ir karalaitės, velniai ir raganos, slibinai ir burtininkai, stebukladariai, elgetos ir našlaičiai.
    Pasakos atkeliavo iš seniausių laikų, tautosakos keliais. Visose pasaulio šalyse sekamos pasakos apie princus ir princeses, apie piktą raganą ir Snieguolę, milžinus ir nykštukus, apie vargšą brolį ir jo turtingą brolį. Skaitomos pasakos padeda susikurti savo svajonę, lavina kūrybinę saviraišką. Klausydamiesi pasakų gyventojai dažnai susitapatina su pasakų herojais, todėl popietės metu kai kurie išreiškė norą nupiešti pasakų herojus.  Klausėsi užimtumo specialistės skaitomų trumpų pasakų tokių, kaip „Žalias gojus, stiklo rūmas", kurie mokėjo skaityti, su malonumu skaitė kitiems. „Pasakos - tai tikras stebuklas. Juk skaitant ir liūtą galima paglostyti, ir krokodilą sugauti.
    Pasisėjus stebuklingų pupų į dangų užlipti, o ten pergudrauti vienaakį milžiną ar pasilabinti su saule. Galima pasimatuoti princesės kurpaites, pasivažinėti karieta ar pasiversti įvairiausiais gyvūnais. Galima išmaišyti gūdžiausius miškus ir susikrauti didžiausius turtus," - taip knygos autorius rašo apie pasakas. Tik pasakose augalai, gyvūnai, akmenys gali jausti, kalbėti. Popietės dalyviai prisiminė žinomiausias ir gražiausias pasakas, jų veikėjus Batuotą katiną, Raudonkepuraitę, spalvino pasaulio pasakų personažus.