Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Oninės

     Liepos 27 d. Kalvarijos socialinės globos namuose vyko Oninių šventė - senų rugiapjūtės tradicijų, šventos duonelės ir varduvininkių Onų pagerbimas. Ona vadinta moterų globėja ir užtaurėja, kai kur Lietuvoje taip pat buvo laikoma saugotoja nuo gaisro ir ugnies. Šventei ruošėsi gyventojai kelias dienas: kūrė sveikinimus Onutėms, puošė salę, rinko informaciją apie Oninių šventės tradicijas, pynė vainikus iš javų ir gėlių.
     Rugių nekūlėme ir derliaus neėmėme, tačiau puoselėjant gražias tradicijas sveikinome varduvininkes Onas ir valgėme iš naujo derliaus iškeptą ruginę duoną, medų, sūrį, nes pasak senolių išminties „Šventa Ona - duonos ponia", „Ateina Onutė su šviežia duonute", „Šventa Ona - gera žmona: aptepa duoną su Smetona", o ruginė duonelė - nuo senovės pagrindinis lietuvio valgis.
    Popietės metu buvo prisimintos Oninių tradicijos bei papročiai.
    Gražiausiais sveikinimais ir rankų darbo prisiminimo dovanėlėmis buvo pasveikintos ir pagerbtos Onutės - globos namų gyventojos. Varduvininkės spindėjo džiaugsmu.  Po to laukė vaišės, visi dalijomės prisiminimais tarsi gausi, darni šeima. 
    Skambėjusi muzika gyventojus įtraukė į šventės sūkurį. Popietė buvo prasminga ir smagi.