Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kelionė į Sudargo piliakalnius

     Birželio 26 d. Kalvarijos socialinių globos namų gyventojai išvyko į kelionę po Sudargo piliakalnius ir varlių muziejų. Pasivaikščioję po vaizdingus piliakalnius bei aplankę Varlių namelį užsukome išsimaudyti Šakių ežere.
     Gyventojus džiugino net 5 piliakalnių viršūnės. Kiekvienas piliakalnis turi savo istoriją. Balnakalnio, Žydkapių, Bevardžio, Pilaitės ir Vorpilio piliakalniai išsidėstę Sudargo, Grinaičių ir Burgaičių kaimuose, kurie yra Šakių rajono savivaldybės teritorijoje vienas šalia kito, o jų bendras  plotas užima 8 ha. Piliakalnių šlaitai iškilę net iki 40 m., ant vieno iš piliakalnių, sakoma, stovėjo medinė Sudargo pilis, kuri dar 14 a. buvo sudeginta kovų su kryžiuočiais metu. Ši teritorija labai gražiai sutvarkyta. Tarp piliakalnių veda patogūs takeliai, yra žemėlapiai, prie kiekvieno piliakalnio -informacinis stendas. Gyventojai galėjo daug sužinoti, pasigrožėti mūsų gimtos šalies peizažais, nusifotografuoti. Gražiausias vaizdas atsiveria nuo aukščiausio - Vorpilio piliakalnio.  Čia yra kur  pailsėti: suoliukai, pavėsinės ir žaidimų aikštelės, sūpynės, yra puikus priėjimas prie Nemuno. Taip pat ant šio piliakalnio vyksta Žoninės, Žolinės, miestelio šventės .            
     Aplankėme jau dvyliką metų varles kolekcionuojančios Redos Pečiulienės-Šilingės  išpuoselėtą ir varlėmis gausiai apgyvendintą sodybą. Šeimininkė vaizdingai papasakojo apie šios kolekcijos pradžią, meilę  šaltakraujams sutvėrimams. Reda sukaupusi 4500 įvairiausių dydžių,  eksponatų. Galime pamatyti neregėtų puodelių, vazonų gėlėms, papuošalų, lėkščių, skulptūrų, žaislų, raktų pakabukų net batų su varlėmis. Kolekcionierės eksponatai užregistruoti rekordų knygoje, o ji pati tapusi varlių kolekcionierių asociacijos pirmininke.