Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kelionė į Rumšiškes

     Kaip smagu keliauti! „Kelionių tikslas yra pagal tikrovę pertvarkyti vaizduotę ir vietoj galvojimo, kaip dalykai galėtų atrodyti, pamatyti, kokie jie yra iš tiesų." Samuel Johnson.

     2019m. gegužės 28 d. Kalvarijos socialinės globos namų gyventojai vyko į Rumšiškes, Lietuvos liaudies buities muziejų, kuriame laukė įdomių faktų ir istorijų apie eksponatus. Oras mums buvo nelabai palankus, tačiau visų nuotaika buvo puiki.
     Lankėme Rumšiškių etnografines sodybas. Tai liaudies buities muziejus po atviru dangumi. Jo pagrindą sudaro gyvenamieji ir ūkiniai pastatai, perkelti iš įvairių Lietuvos regionų. Kai kuriuose pastatuose demonstruojami įvairių darbų procesai: medžio, metalo apdirbimas, pynimas, verpimas ir kt. Buities muziejus suteikia galimybę pasivaikščioti po įvairius Lietuvos regionus pristatančius gatvinius kaimus, gryčias ir trobas, svirnus bei klėtis.
     Visus keliauninkus sužavėjo Lietuvos liaudies buities muziejus. Gyventojai, apžiūrėdami eksponatus, pamatė, kaip gyveno mūsų protėviai. Buvo smagu grožėtis etnografiniais  dzūkų, suvalkiečių, žemaičių namais,  senoviniais šuliniais, didžiuliu žemaitišku malūnu, buvo gera semtis stiprybės iš galingųjų ąžuolų. Gyventojai emocingai dalinosi naujais potyriais ir teigė, kad Lietuvos senovė kupina paslaptingumo. Jaujos, pirtelės, šuliniai su svirtimis, tradicinis etnografinis miestelis - visa tai radome Rumšiškėse   
     Susipažinę su mūsų protėvių tradicijomis, gyvenimo būdu, estetikos pajautimu, sugrįžome namo.