Joninės

     Birželio 25 dieną po pietų rinkomės Kalvarijos socialinės globos namų kieme švęsti pačios gražiausios vidurvasario šventės, vadinamos Baltų Kupolinėmis arba Rasa, o krikščionių - Joninėmis.
     Atėjo trumpiausios metų nakties ir ilgiausios dienos laikas. Keliaudama vasaros dangumi aukščiausiai pakilo saulė, o gamta džiugina vis tirštesne žaluma, vis ryškesniais gėlių žiedais, vis labiau mirguliuojančiomis pievomis.
     Jau nuo ankstyvo ryto keliavome į laukus gėlių bei žolynų prisiskinti. Po to pavėsinėje pynėme margaspalvius vainikus. Nuo seno yra sakoma, kad vainikas yra sukaupęs amžino, nesibaigiančio gyvenimo jėgą, jis - nemirtingumo ir meilės simbolis. Šventę pradėjome, prisimindami magiškas žolynų galias, Joninių nakties burtus.  Vedančiosios supažindino globos namų bendruomenę su šventės papročiais.
     Į svečius atvyko ir Kalvarijos savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblis „Bruknyčia" (vadovė Romualda Vasikonienė), kuris dainavo lietuvių liaudies dainas, šoko ratelius, žaidė žaidimus Joninių tematika. Šventės nuotaiką papildė žaidimai, bei šokiai aplink Joninių laužą, mįslės Joninių tematika taip pat visus šildė ne tik puikus oras ir saulė, bet ir gera nuotaika.  Varduvininkams uždėti ąžuolo ir gėlių vainikai. Negalėję ateiti Jonai ir Janinos buvo garbingai pasveikinti kambariuose. Gražiausias dainas jiems skyrė ansamblis „Bruknyčia".  Už gražų koncertą ir kultūrinį bendradarbiavimą ansambliui ir jo vadovei Romualdai Vasikonienei įteikta padėka.