Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Išvyka į Metelių regioninį parką

     Saulėtą rugpjūčio 13 dieną Kalvarijos socialinės globos namų ir grupinio  gyvenimo namų gyventojai, lydimi užimtumo specialisčių, lankėsi Metelių regioniniame parke.
     Pirmiausia aplankėme  15 metrų aukščio Metelių apžvalgos bokštą.  Užlipus į bokštą atsivėrė nuostabi kraštovaizdžio panorama, galima buvo apžvelgti vertingiausius Metelių draustinio objektus - Metelio ežerą, paukščiams svarbią šlapią Kemsinės pievą, Metelių kaimą, kitoje ežero pusėje stūksantį Papėčių piliakalnį. Matėsi ir  siauras Dusios ežero ruožas.
     Toliau pažintinę kelionę pratęsėme šalia Dusios ežero miško apsuptyje įsikūrusiame lankytojų centre. Pasigrožėję gamtos vaizdais ir gyvūnija, ten matėme vieninteles Lietuvoje sūpynes ant vandens. Tačiau sužinoję, kad čia nesaugu maudytis, keliavome toliau. Apsistojome Metelių ežero pakrantėje. Čia gyventojai maudėsi, žaidė įvairius žaidimus, priiminėjo saulės vonias, bendravo tarpusavyje, pietavo.  Mūsų išvyką baigėme aplankę pietvakarinėje Dusios pakrantėje, tarp Sutrės ir Staigūnų kaimų, ant kalvos šviečiančią  naujai atstatytą Kryžių šventovę. Kryžiuose, kaip ir anksčiau, švenčiami Sekminių, Petrinių ir Oktovos atlaidai, sutraukiantys tūkstančius maldininkų. Senoji Kryžių koplyčia stovėjo arčiau ežero, apsupta ošiančių medžių. Dabar toje vietoje išlikę tik pamatai ir atminimo kryžiai. Šalia stovi šulinys, kuriame, kaip manoma, trykšta stebuklingų galių turintis vanduo. Ši vietovė minima nuo 1702 metų, kai Lietuvos kariuomenė kovojo su švedais.
     Pasigrožėję nuostabia gamta, pabraidžioję, pasimaudę ežere, prisikaupę daug teigiamų emocijų, laimingi grįžome namo. Išvyka suteikė gyventojams ne tik galimybę praplėsti gamtinių žinių bagažą,  bet ir turiningai, smagiai praleisti laiką gamtoje. Visi  gyventojai dėkojo už nuostabią kelionę į gamtos pasaulį.