Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Inkilų kėlimas

     Kovo 27-tą dieną Kalvarijos socialinės globos namų gyventojai kartu su Marijampolės pataisos namų administracija ir nuteistaisiais vykdė inkilų kėlimo akciją Jurgežerių miške.
     Pavasarį šyla oras ir parskrenda paukščiai iš šiltų kraštų. Skraiduolių populiacija itin svarbi miškų gerovei, kadangi paukščiai efektyviai saugo medžius nuo vabzdžių-kenkėjų ir jų lervų. Kuo daugiau darbo atliks paukščiai, tuo sveikesni augs medžiai ir mažiau reikės biologinių ar cheminių apsaugos priemonių. Paukščiai - tai mūsų miškų sanitarai, todėl juos globodami, prisidedame prie gamtos gerovės.                      
     Sugrįžę paukščiai ieško sau namų, suka lizdus, ruošiasi perėti palikuonis. Jų vargams palengvinti kiekvienais metais Marijampolės pataisos namuose bausmę atliekantys žmonės gamina inkilus, pavasarį juos iškelia į medžius. Skraiduoliai atsidėkoja žmonėms savo giesmėmis.                      
     Gyventojai buvo labai sujaudinti ir laimingi, pamatę kaip keliami inkilai, sužinoję, kokį gerą darbą gamtai jie visi kartu darė. Inkilai medyje buvo tvirtinti pakabinti taip, kad prie jų paukščiai galėtų laisvai priskristi ir kad inkilo priekinės sienelės neliestų šakų, kitaip per jas į inkilą bus lengva įsibrauti paukščių priešams.
     Geri bendri darbai labai reikalingi tiek gamtai, tiek ir juos atliekantiems žmonėms, nes suteikia gerų emocijų ir ugdo humaniškumą, empatiją, atjautą. Meilė gamtai mus moko būti ir geresniais vieni kitiems. 
     Inkilų kėlimo akciją vainikavo arbatos gėrimas, užkandžiai bei bendravimas Jurgežerių miško poilsiavietės pavėsinėje, aptarimas kitų metų bendrų projektų.