Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Foto darbų paroda „Pavasario belaukiant“

     Šiuolaikinės technologijos padeda žmonėms su negalia integruotis ir veikti visuomenėje, juk žvelgdami per fotoobjektyvą, jie pastebi gamtos ir žmonių grožį, kurį užfiksuoja paspausdami blykstę.
     Balandžio 29 d. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta mūsų globos namų fotografijos darbų paroda „Pavasario belaukiant". Parodoje eksponuojami gyventojų foto darbai. Parodos atidaryme skambėjo Kalvarijos muzikos mokyklos saksofono klasės mokinio Irmanto Blusiaus kūriniai, kurį paruošė mokytojas Remigijus Stočkus. Globos namų gyventoja Edita Vaičytė skaitė savo kūrybos eilėraštį „Pavasario belaukiant". Kurį ji asmeniškai sukūrė parodos atidarymo progai. Globos namų direktorė Nomeda Zavickaitė dėkojo visiems susirinkusiems, ji teigė, kad tokia paroda jiems pirmoji, bet tikisi, kad nepaskutinė. Taip pat padėkojo savo globos namų darbuotojams, kurie padėjo įgyvendinti šią „idėją". Skatino gyventojus ir toliau tęsti savo pradėtą veiklą ir dėkojo jiems už jų kūrybiškumą. Ragino visus svečius pažvelgti į gyventojų menišku žvilgsniu užfiksuotus kadrus apie Lietuvišką žiemą. Globos namų socialinė darbuotoja Viktorija Žvirblytė trumpai pristatė globos namuose esamo foto būrelio veiklą kurio dėka ir kilo idėja suorganizuoti gyventojų darbų parodą. Ji teigė, kad tai yra puiki galimybė gyventojams integruotis į visuomenę ir parodyti, kad šie žmonės turi meniškų gebėjimų.     Plačiau papasakojo apie parodą, kurioje eksponuojama 30 gyventojų foto darbų ir kalbino kelių darbų autorius.  Jie džiaugėsi, kad šio būrelio metu vyksta į gamtą kur turi galimybę stebėti  jos pokyčius, bei gali foto aparato blykste užfiksuoti juos. Taip pat gyventojų vardu padėkojo ir darbuotojams už jiems suteiktas galimybes pasijausti kažkam reikalingi, vertingi. Gyventojai teigė, kad ne tik gamtą jiems patinka fotografuoti, bet ir gyvūnus, juos supančią aplinką, bei vieni kitus.
     Mes dėkojame: fotografui Sigitui Galiniui už išryškintas nuotraukas, Kalvarijos savivaldybės viešosios bibliotekos kolektyvui, už suteiktą galimybę eksponuoti gyventojų foto darbus,  Kalvarijos muzikos mokyklos saksofono klasės mokytojui Remigijui Stočkui.
     Norintiems pamatyti mūsų globos namų gyventojų foto darbų parodą galima nuvykti į Kalvarijos savivaldybės viešąją biblioteką, nes paroda bus eksponuojama iki gegužės 31 d.