Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Burbulai

     Birželio 17d. Kalvarijos socialinės globos namuose gyventojai kartu su Marijampolės sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis" darbuotojomis gamino vonios burbulus.   Vonios burbulai, pagaminti savomis rankomis - išties maloni ir naudinga dovana, kuria gali nustebinti kitus kokia nors proga. Patekę į vandenį, šie burbulai ima šnypšti ir putoti, pripildydami vonios kambarį nuostabaus aromato. Maudynės taps pačiu didžiausiu malonumu.
     Burbulus gaminti nebuvo sunku, reikėjo: recepto, komponentų, formelių ir trupučio laiko. Pagrindiniai komponentai: citrinos rūgštis, soda ir eteriniai aliejai. Vonios burbulas yra viena tų greitai paruošiamų, nebrangių, užimtumo veiklų, nes gyventojai gamino patys, atskleisdami savo  kūrybinius gebėjimus. Jie buvo įvairiausių formų, dydžių, spalvų ir kvapų. Taigi pirmas darbas, kurį turėjo gamintojai atlikti - nuspręsti, ką dės į juos, ar pakaks eterinių aliejų, ar dar ir šiek tiek spalvų. Sunkiausias darbas buvo išsukti iki miltelių citrinos rūgštį. Išmaišytą masę kartu su soda ir eteriniais aliejais bei spalva reikia šiek tiek apipurkšti vandeniu, kad ji taptų drėgna, bet ne per šlapia, nes tada prilips prie formelės sienelių ir nebus galima jos gražiai iškratyti.  Apvertus formelę ir iškrito burbulas, tačiau jį reikėjo palikti keletui valandų išdžiūti, o tada jau buvo galima naudoti.
     Gyventojai džiaugėsi savo darbo vaisiais ir tikėjo, kad stebuklingi vonios burbulai padės jiems atsipalaiduoti, atsikratyti galvos skausmo ir nuovargio, nusiraminti ir įveikti nemigą.