Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

,,Kelionės į Merkinę"

    Rugpjūčio 9 d. Kalvarijos socialinės globos namų gyventojams buvo suorganizuota paskutinė šios vasaros išvyka į Dzūkijos etnografiniame regione esančias lankytinas vietas.
    Lankėmės vienoje garsiausių ir gražiausių šio krašto bažnyčių Šv. Mergelės Marijos ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio. Ji yra Perlojos kaime, Merkio dešiniajame krante. Ši vieta svarbi istoriniame Lietuvos kontekste kaip Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto statinys, taip pat architektūriniu atžvilgiu, nes yra neogotikos paminklas. Gyventojai noriai fotografavosi prie Vytauto paminklo, aplankė bažnyčią.
    Kelionėje įspūdingiausias aplankytas objektas buvo Česukų kaime esanti Merkinės piramidė. Sodybos šeimininkas Povilas Žėkas detaliai papasakojo piramidės pastatymo istoriją. Pasak Povilo, piramidėje yra du ypatingi kryžiai, kurie stabilizuoja teigiamą dvasinę energiją, o pačią piramidę dengia įspūdingas stiklinis kupolas. Sodybos šeimininkas pagiedojo keletą giesmių, kurios šiame kupole skambėjo ypatingai. Pačioje sodyboje yra trys didžiuliai kryžiai, įspūdingi vartai, kurie nuo kupolo išdėstyti vienodu atstumu. Gyventojai apsilankę šioje vietoje jautė ramybę, kutenimą delnuose, lengvumą.
    Dar viena mūsų pasirinkta lankytina vieta - Merkinės piliakalnis, kuris yra Nemuno, Merkio ir Straujos santakoje. Šis vienas iš 800 Lietuvoje esančių piliakalnių pasižymi savo vaizdingumu, statumu. Gyventojams įkopti į šį piliakalnį buvo puiki fizinė mankšta, praturtinusi jų Lietuvos istorijos suvokimą ir žinias.
    Dzūkijos kraštas garsėja savo minkštų samanų patalais nuklotais pušų miškais. Vienoje miške įrengtų poilsiaviečių sustojome papietauti. Pasak gyventojų, maistas daug skanesnis ir apetitas daug didesnis, kai valgai gamtoje.
    Pakeliui namo įkopėme į šalia Snaigynų ežero esantį apžvalgos bokštą. 15 metrų aukščio bokštas suteikia galimybę pasigrožėti apylinkių gamta, ežero peizažu ir pabuvoti arčiau dangaus.
    Kelionė buvo naudinga ne tik socializacijos, fizine ir dvasine prasme, tačiau praturtino gyventojų istorines ir geografines žinias, leido geriau pažinti Dzūkijos kraštą.

NUOTRAUKOS