Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

,,Kelionė į Lenkiją"

  Liepos 24-tą dieną Kalvarijos socialinės globos namų gyventojai vyko į ekskursiją Lenkijoje. Aplankėme jotvingių ir prūsų gyvenvietę, Punsko bažnyčią, Punsko bažnyčios senojoje klebonijoje įsikūrusį muziejų, etnografinę sodybą, „pasakų namelius", kuriuose vyko muzikiniai ir dailės terapijos užsiėmimai. 
   Jotvingių ir prūsų gyvenvietėje susipažinome su tautos praeitimi bei pasimėgavome natūralia gamta. Sodybos šeimininkas punskietis Petras Lukoševičius Ožkiniuose 7,5 ha ploto teritorijoje įkūrė didžiulį senovę menantį muziejų po atviru dangumi. Unikalūs nameliai, akmenų galerija, išnykusių prūsų genčių atminimui, medinė autentiška pilis, akmenimis klotas baseinas, kuriame įrengta prūsų arka, įspūdingas aukuras, tvenkiniai, prūsų ir jotvingių pilkapiai, šventyklos it kiti eksponatai „papasakojo" apie protėvių gyvenimą ir istoriją glaudžiai susijusią su šiandiena. Taip pat gyventojai galėjo pasigrožėti grynakraujais žemaitukais, besiganančiais šalia jotvingių prūsų gyvenvietės.
  Punsko Švč. Mergelės Marijos Dangun Ėmimo bažnyčia pastatyta iš lauko akmenų ir plytų yra miestelio centre ant ežero kranto. Šioje bažnyčioje mišios laikomos lietuvių ir lenkų kalbomis. Gyventojai apžiūrėjo bažnyčią, šventorių.
   Šalia bažnyčios senoje klebonijoje aplankėme muziejų. Nastutė Sidarienė papasakojo apie Punsko bažnyčios paveldą, supažindino su bažnyčios reikmenų eksponatais, bei papasakojo apie tautodailininkus, parodė jų sukurtus darbus: karpinius, margučius, sodus, verbas, staltieses ir kt.
   Punsko buities muziejuje galėjome pamatyti senovinę sodybą, tvartelį ir klojimo teatrą, kuriame meninius sugebėjimus galėjo pademonstruoti ir mūsų globos namų gyventojai. Čia eksponuojamas pasienio lietuvių materialinis paveldas, menantis senus laikus ir to meto žmonių gyvenimą. Visai šalia muziejaus įkurti pasakų nameliai, kuriuose gyventojai galėjo užsiimti dailės ir muzikos terapija.
   Ekskursiją baigėme linksmi, šiek tiek pavargę ir sužinoję apie protėvių gyvenimą ir mūsų kaimynę Lenkiją.