Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Žemės diena

     Kovo 20 diena yra pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Kaip yra nepaprasta, kad šiomis dienomis, dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Šią dieną yra daug diskutuojama apie aplinką ir švarą, bei žemei iškilusius pavojus.
     Šią dieną mes norėjome priminti ir papasakoti, bei parodyti mūsų globos namų gyventojams, kad žemė yra „kol kas" vienintelė Saulės sistemos planeta, kurioje yra gyvybė. Be jos nebūtų ir mūsų. Raginome visus, kad kiekvienas pagalvotų apie mūsų žemės problemas. Toki maži ir nežymūs mūsų darbai kaip popieriaus ir elektros taupymas, langų ir durų sandarumas, vandens čiaupų sutvarkymas - padeda tausoti medieną ir elektrą, šilumą ir vandenį, kuriems pagaminti ar išgauti reikia daug energijos, o jai pagaminti naudojami nuolat mažėjantys Žemės ištekliai. Prie šio gamtos tausojimo maža dalele prisidedame ir mes. Šią dieną reikia prisiminti, kad atšilus orams reikia pasirūpinti aplinka kurioje mes gyvename. Surinkti išmėtytas šiukšles, patiems nešiukšlinti ir paraginti kitus taip elgtis. Žiūrėjome kelis trumpametražius filmukus apie gamtą, kaip ją reikia tausoti ir koki pavojai tyko nesaugant gamtos.
     Paminint ir pasaulinę poezijos dieną buvo skaitomi ir deklamuojami eilėraščiai. Man rūpi! Toki žodžiai buvo išsakyti gyventojos, kuri šiai dienai dedikavo savo kūrybos eilėraštį. Visi kartu didelį AČIŪ tarėme gyventojui, kuris jau daug metų diena iš dienos savo noru rūpinasi mūsų visų žeme, prižiūri ir puoselėja globos namų aplinką. Direktorė mūsų „darbštuoliui" įteikė padėką ir „saldžią" smulkmenėlę už atsidavimą ir nuoširdų darbą, bei iniciatyvą gražinant mūsų įstaigos aplinką.
     Sveikindami visus šios gražios šventės proga, kartu norime priminti, jog Pasaulinė Žemės diena - mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi. Kiekvieną dieną.
     Tikimės, kad šis renginys paskatins visus mažiau šiukšlinti ir daugiau susirūpinti tvarka.