Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Svečiuose pas žolininkę

     Rugpjūčio 16-tą dieną Kalvarijos socialinės globos namų gyventojai svečiavosi pas žolininkę - biologę Moniką Smilgytę.
     Žolinė - tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Todėl ir nusprendėme daugiau sužinoti apie įvairias žoleles, jų naudą ir reikšmę mūsų gyvenime. Atvykę į žolininkės sodybą, pamanėme, kad tai ryškiaspalviai ir kvapnūs gėlynai. Tačiau pasitikusi mus Monika Smilgytė supažindino su vaistažolių, žolelių ir prieskonių darželiais.
    Gyventojams patiko, kad galėjo visas žoleles nusiskinti, pauostyti ir netgi paragauti. Mus mokė pažinti šias gamtos dovanas ir sveikai gyventi. Po pasivaikščiojimo buvome pakviesti į pavėsinę ir pavaišinti obuoliais, šilauogėmis, garuojančia kvapnia arbata, kurioje skleidėsi spalvingi žiedai ir lapeliai, paragavome šviežio medaus. Aplankėme ir žolininkės namus, dekoruotus jos pačios piešiniais, daugiausia tomis vaistinėmis žolėmis, kurias augina ir renka.
    Negrįžome namo be dovanų: žolelių rinkinio ir dviejų auksinio ūso augalų. Važiuodami link Marijampolės dar užsukome prie Yglės ežero.  Vieni maudėsi, kiti vaikščiojo ežero pakrante, treti pasėdėjo pavėsinėje. Daug sužinoję apie sveiką gyvenseną, išsiaiškinę individualiai savo sveikatos problemas ir būdus jas, jei ne išspręsti, tai nors palengvinti, gyventojai vėl grįžo namo.