Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Svečiai iš kaniterapinės pagalbos centro

     Gegužės 11 dieną globos namų gyventojai turėjo itin retą galimybę susipažinti su terapiniu šunimi, kurių Lietuvoje iš viso yra vos kelios dešimtys. Šie šunys yra specialiai paruošti bendrauti su psichologinę ar fizinę negalią turinčiais žmonėmis. Apsikabinimas, glostymas ar paprasčiausias buvimas šalia šių keturkojų daro tikrus stebuklus, tuo galėjo įsitikinti ir mūsų gyventojai, kai globos namus aplankė svečiai iš Kauno kaniterapijos pagalbos centro.
     Jūratė Paškevičienė ir jos aštuonerių metų bobteilų (iš Anglijos kilusi sena aviganių šunų veislė) veislės kalytė Sera gyventojams, susirinkusiems saulės nutviekstame sužydusiame sode, papasakojo apie save ir parodė keletą triukų. Po prisistatymo ir pasirodymo kiekvienas panorėjęs galėjo prieiti ir paglostyti šunelį, pasisveikinti su ja, o šeimininkės paklausti kilusių klausimų. Sera geranoriškai priėjo prie kiekvieno gyventojo, kuris pats nedrįso prieiti ir leidosi glostoma, kalbinama.
     Jūratė ir Sera suteikė džiaugsmo ir galimybę pabendrauti ne vien tik susirinkusiems kiemelyje gyventojams, tačiau aplankė ir tuos, kurie negalėjo ateiti. Sunkiau sergančius, negalinčius vaikščioti, žmones aplankė jų kambariuose.
     Šios dvi viešnios mūsų globos namų gyventojams ir darbuotojams padovanojo savo laiką, šilumą, daugybę teigiamų emocijų bei galimybę susipažinti ir pabendrauti. Nuoširdžiai džiaugiamės šia pažintimi ir laukiame kitų susitikimų.
Nuotraukos