Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Melagių diena

     Balandžio 1d. Kalvarijos socialinės globos namų gyventojai šventė melagių dieną.
     Manoma, kad šią šventę sugalvojo prancūzai. Bet dar senovės romėnai šventė Kvailių dieną. Panašiai linksmintasi ir Indijoje, tačiau ne balandžio pirmąją, o paskutinę kovo dieną.
     Išdaigų ir juoko diena nuo seno yra minima ir Lietuvoje. Seniau melagio, arba šido, diena buvo siejama su kiekvieno žmogaus sėkmės tiems metams būrimu. Manyta, kad jeigu tą dieną nieko neapgausi, tau bus nelaimingi metai. Užtat tądien visi verčiasi per galvas stengdamiesi sugalvoti kuo įtikinamesnį melą ir taip šmaikščiai apgauti savo draugą ar giminaitį. Balandžio 1-ąją galima meluoti kiek tik leidžia laki fantazija ir nesulaukti jokių priekaištų. Be to, tai užtikrina sėkmę visiems ateinantiems metams. 
     Gyventojai nuo ankstyvo ryto bandė „prigauti" vieni kitus ir darbuotojus.                      
Po to susirinkę į užimtumo kabinetą sužinojo, kaip švenčiama ši diena visame pasaulyje. Pavyzdžiui tokiose šalyse kaip Naujoji Zelandija, Airija, Didžioji Britanija, Australija ir Pietų Afrikos Respublika melų juokai geriausi iki 12 val., nes vėliau, tuos, kurie ir toliau meluoja, vadina balandžio kvailiais.
     Užsiėmimo metu buvo skaitomos melagių pasakėlės, spalvinami linksmi juokingi paveikslėliai ir ruošiama parodėlė.
     Gerų emocijų, juoko šią dieną tikrai netrūko, nes sakoma: „juokas - dalykas rimtas... juoktis sveika... juokas prailgina gyvenimą...".  Visiems tikrai gerai žinomi posakiai, kurie nekelia jokių abejonių.  Gyventojai buvo paraginti tai dažniau prisiminti. Visų svarbiausia per „aprilių" negalima jokiu būdu pykti už iškrėstą, bet kokį, nors ir jiems ne visada malonų pokštą.