Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Grupinio gyvenimo namų pristatymas bendruomenei

     Vykstant pertvarkos procesui Lietuvoje, t.y. perėjimui nuo ilgalaikės socialinės globos institucijoje, prie paslaugų bendruomenėje, š.m. liepos 18 dieną, Kalvarijos miestelyje bus atidaromi grupinio gyvenimo namai, todėl liepos 11 d. vyko susipažinimo su kaimynais popietė.
     Žmonės turintys negalią turi teisę gyventi pilnavertišką gyvenimą bendruomenėje. Kiekvieno mūsų pareiga jiems padėti, juos palaikyti, būti tolerantiškiems ir besąlygiškai juos priimti tokius, kokie yra. Mes visi esame lygiaverčiai, nepaisant turime negalią ar ne.
     Gyvenimas miestelyje kelia didelę baimę ir stresą Kalvarijos socialinės globos namų gyventojams, kurie ruošiasi keltis į Grupinio gyvenimo namus, bei bendruomenėms nariams, kurie gyvena šalia. Šios abipusės baimės yra sąlygotos nuogirdų, mitų, stereotipų, stigmų. Nežinomybė kelia nerimą ir įtampą.
     Kalvarijos socialinės globos namų direktorė, N. Zavickaitė, kartu su darbuotojais ir Kalvarijos savivaldybės atstovais (meras V. Plikaitis, mero pavaduotojas K. Bagdanavičius, socialinių reikalų skyriaus vedėja N. Silickienė, administracijos direktorius K. Babeckas, seniūnė I. Abratienė) ir Grupinio gyvenimo namų kaimynai susitiko pabendrauti, pasikalbėti, išsklaidyti miestelyje sklandančius mitus ir iš pirmų lūpų išgirsti apie šios pertvarkos procesą, jo tikslą bei siekius. Jaukus ir nuoširdus bendravimas, galimų problemų aptarimas padėjo sumažinti įtampą tarp kaimynų ir valdžios atstovų. 
     Nuoširdžiai tikimės, kad gyvenimas bendruomenėje bus malonus, ir nuoširdus. Viliamės, kad miestelio gyventojai priims Kalvarijos socialinės globos namų klientus kaip lygiaverčius piliečius, bus jiems draugiški ir tolerantiški.