Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

,,Kino filmų penktadieniai"

   Kiekvieną penktadienį globos namų psichologė kviečia gyventojus prie televizoriaus ekrano ,,mokytis suprasti, matyti, girdėti ir kalbėti apie tai, ką matome, girdime, išgyvename ir jaučiame". Gyventojai jau turėjo progą stebėti nuotaikingą animacinę komediją ,,Išvirkščias pasaulis". Filmuko „vinis" - mergaitė Riley ir jos pastangos susitvarkyti su penkiomis, kiekvienam žmogui būdingomis, emocijomis: laime, nelaime, baisuliu, pykčiu ir bjaurastimi. Taip pat žiūrėjo filmą ,,Kelionė be ribų", kuriame persipina trijų, sunkiai sergančių, jaunuolių likimai. Gyventojai žiūrėdami filmą susipažino su Tureto sindromu, anoreksija ir obsesiniu-kompulsiniu sutrikimu. Paskutinysis rodytas filmas ,,Rekviem" - pasakojimas apie merginą, kurią kamuoja epilepsijos priepuoliai, lydimi panikos ir haliucinacijų. Merginą kamuojanti liga aplinkiniams suvokiama skirtingai - draugai merginos problemą suvokia kaip psichikos sutrikimą, todėl siūlo kreiptis į psichiatrą, tėvas pasimetęs, sielvartauja dėl dukros, tuo tarpu mergaitės motina ir kunigai „keistą elgesį" sieja su religija „piktų dvasių apsėdimu".
   Filmuose transliuojamą informaciją nuolatos lydi psichologės komentarai, o jų pabaigoje vyksta aptarimas. Visa tai padeda suvokti matytą turinį ir teisingai jį suprasti. Kiekviename iš psichologės parinktų filmų atsiskleidžia saviti herojų charakteriai, išryškinamos bei analizuojamos įvairios aktualios problemos, tarpusavio santykių krizės ir jų sprendimo būdai. Žiūrovas į herojus, bei filme vaizduojamą jų istoriją, tarsi žiūri iš šalies. Tuo pat metu, gilindamasis į regimą situaciją, jis analizuoja, gilinasi ir į save patį, aplink jį esančius žmones ir jų jausmus.
   Anot terapeutų, filmai ir juose nagrinėjamos temos ir problemos lengvai pasiekia daugybę žmonių. Juose dera vaizdai, muzika, dialogai, specialieji efektai, todėl iš dalies jie pranašesni už daugelį kitų meno formų. Šalia to, kad padeda gyventojams filmo herojuose atpažinti save, jų istorijos įkvėpia, motyvuoja, pamoko.
NUOTRAUKOS